Biały Dunajec majowo

Położona u podnóża Tatr gmina obejmuje pięć miejscowości: Biały Dunajec noclegi, Gliczarów Dolny i Górny, Sierockie i Leszczyny.

tanie noclegi Biały Dunajec, wieś, o której pierwsze wzmianki pochodzą z XVI wieku leży w dolinie rzeki o tej samej nazwie, pozostałe cztery miejscowości niezwykle malowniczo położone są na otaczających ją wzniesieniach.

Nic więc dziwnego, że panoramy Tatr, jakie można oglądać z Gliczarowa czy Tatarów (wysoko położony przysiółek Biały Dunajec pokoje do wynajęcia) należą do najpiękniejszych na Podhalu.

Atutem gminy jest jej doskonałe położenie przy linii kolejowej z Zakopanego do Nowego Targu i Krakowa oraz przy „zakopiance” – drodze łączącej dawną stolicę Polski – Kraków – z aktualną „zimową stolicą” naszego kraju – Zakopanem.

Z Biały Dunajec wille blisko jest nie tylko do Zakopanego (10 km), ale także do Bukowiny i Białki Tatrzańskiej (10 km) i do przejścia granicz­nego na Słowację w Łysej Polanie (15 km).

Gmina Biały Dunajec idealna na każdą porę roku.

TYLKO U NAS: Biały Dunajec pensjonaty
wspaniale zachowana gwara podhalańska, zwyczaje, obrzędy, muzyka, taniec, śpiew, drewniana architektura i sztuka ludowa
liczne imprezy kulturalne i folklorystyczne (Parada Gazdowska-styczeń, Dzień Pstrąga i Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki „Miss Podhala” – lipiec)
punkty widokowe (rozległe i piękne panoramy Tatr, Gorców, Beskidów)
malownicze trasy spacerowe i rowerowe
wspaniałe tereny narciarskie (wyciągi, trasy biegowe)
znakomite miejsce dla miłośników wędkarstwa (jedno z najlepszych łowisk w Polsce)
karczmy i restauracje regionalne
kilka tysięcy miejsc noclegowych (pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne)

Ciekawostki

Rzeka Biały Dunajec należy do najlepszych i najpiękniejszych łowisk muchowych w Polsce. W tej górskiej wodzie można spotkać niezliczone ilości najważniejszych dla tego regionu gatunków ryb m.in. pstrąga, lipienia czy głowacicy. Wszystkich miłośników wędkarstwa serdecznie zapraszamy do przyjazdu do Białego Dunajca na ten wyjątkowy odcinek rzeki.

Atrakcją gminy Biały Dunajec jest szlak łączący kilkanaście umieszczonych głównie pod gołym niebem drewnianych rzeźb – kapliczek, krzyży, świątków wyrzeźbionych przez jednego z najwybitniejszych podhalańskich twórców ludowych Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka z Gliczarowa żyjącego w latach 1812 – 1897. Artysta ten dzięki ogromnemu talentowi rzeźbiarskiemu zyskał przydomek „Leonardo da Vinci z Gliczarowa”.